kontakt

Atrakcje i okolica

Wisła zimową stolicą narciarzy

Stoki w Wiśle i okolicach należą do najlepiej przygotowanych w Polsce. Jeśli więc kochasz zimowe szaleństwo, przyjedź właśnie do Wisły. Świetnie przygotowane trasy, różne poziomy trudności zjazdu, cudowne widoki i niezwykle sympatyczny personel sprawiają, że to właśnie Wisła staje się zimową stolicą narciarskiej Polski.
Najbliższe wyciągi:
Stacja Narciarska Nowa Osada - 800 m
Cieńków oraz Klepki - 1,5 km
Współpracujemy z Szkółką Narciarską Power-Ski na Nowej Osadzie, w której instruktorką narciarstwa jest nasza córka Ania (tel. 509 940 404) - polecamy!

Znajdujemy się 600m od Skoczni Narciarskiej im. Adama Małysza.

Z Emilii na szlak

Turyści cenią sobie szczególnie bezpośredni dostęp do niezwykle malowniczych szlaków górskich, które w Wiśle biorą swój początek. Do najbardziej ulubionych tras turystycznych należy słynny Główny Szlak Beskidzki. Prowadzi on przez szczyty otaczające Wisłę. Podążając nim, dotrzesz m.in. na Soszów Wielki, Stożek Wielki, Kiczory, Przełęcz Kubalonkę, Polanę Przysłop, Baranią Górę i Magurkę Wiślaną. W czasie wędrówki zachwycisz się pięknem przyrody, cudownymi widokami i krystalicznie czystym powietrzem.

Wisła to nie tylko mnóstwo atrakcji dla miłośników pieszych wycieczek. To także doskonałe miejsce do uprawiania turystyki rowerowej. Mnogość niezwykle atrakcyjnych tras sprawia, że zapaleni rowerzyści z całej Polski (i nie tylko) wybierają właśnie Wisłę i okolice.

Po wycieczkach czas na zabawę

Wisła jako cenione miasteczko na turystycznej mapie Polski posiada niezwykle rozbudowaną listę atrakcji. Spacerując ulicami miasteczka, na każdym kroku trafisz na przeurocze knajpki, puby, restauracje czy kluby. Oczywiście sporo u nas także muzeów i domów regionalnych, gdzie zapoznasz się z historią regionu, poznasz góralski folklor oraz posmakujesz rodzimej historii i tradycji.

Prawdziwego spokoju doświadczysz w Willi Emilia

Nasza willa znajduje się 4 km od centrum miasta. Niewiele, aby w kilka chwil się tam znaleźć (samochód, autobus, taksówka, rower, pieszo), wystarczająco dużo jednak, aby spokojnie wypocząć na łonie natury. Otaczające wzgórza, lasy i rzeczka z pewnością umilą Ci niezapomniany czas spędzony w Wiśle.
envelope-ophoneangle-downcrossmenu